вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie konserwowane sztachety z drewna ekspresowo się dewastują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten typ ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий